3 mity dotyczące spółki z o.o.

Dowiedz się, jak łatwo zarejestrować spółkę z o.o.

Niektórzy przedsiębiorcy boją się rejestracji spółki z o.o. lub zakładają ją bez dostatniej wiedzy, co powoduje późniejsze problemy z jej prowadzeniem. Spowodowane jest to najczęściej tym, że usłyszeli kiedyś, od kogoś informacje, których nawet nie zweryfikowali.

Obalmy zatem 3 często pojawiające się mity na temat spółki z o.o., które można usłyszeć.

  1. Najczęściej pojawiającą się nieprawdziwą informacją jest, że spółka z o.o. odpowiada za swoje zobowiązania do wysokości kapitału zakładowego. Nie jest to prawdą. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada za zobowiązania całym swoim majątkiem, a więc nie tylko kapitałem lecz także ty, co w trakcie działalności zarobiła.
  2. Prowadzenie spółki z o.o. jest trudne.
    Nie jest. Jest to rodzaj działalności, który prowadzić można podobnie jak inne działalności gospodarcze. Jedynym zagadnieniem, które wymaga wysiłku i znajomości przepisów jest pełna księgowość, która w spółkę z .o. jest obowiązkowa. Łatwo pozbyć się tej trudności powierzając księgowość spółki wykwalifikowanej obsłudze księgowej.
  3. Kapitał zakładowy spółki z o.o. jest nienaruszalny.
    Często można spotkać się z informacją, że nie można ruszać wkładów wniesionych na pokrycie kapitału zakładowego. Kapitał zakładowy to tylko zapis księgowy, który odzwierciedla wartość pierwotnych wkładów właścicieli.