Do 1 stycznia 2001 roku w sądach był prowadzony Rejestr Handlowy (RHB), który został zastąpiony Krajowym Rejestrem Sądowym. Do tej pory przedsiębiorstwa widniejące w starym rejestrze nie musiały dokonywać zmian. Jednak 31 grudnia 2015 roku w życie weszła ustawa, która zobowiązywała wszystkich zarejestrowanych do w RHB do dokonania przerejestrowania do KRS w terminie do końca 2015 roku.
Przedsiębiorstwa, które nie dokonywały przerejestrowania w określonym terminie zostały zlikwidowane. Ich majątek przejął Skarb Państwa, a wspólnicy nie mieli prawa do części majątku likwidacyjnego spółki. Było to bardzo niekorzystne głównie z powodu że, dużo takich spółek miało znaczne zasoby kapitału. Również zobowiązania tych przedsiębiorstw przejął Skarb Państwa. Metoda ta była bardzo drastyczna, jednak pomogła rozwiązać problemy “martwych” spółek. Przedsiębiorstwa takie nie prowadziły już aktywnej działalności gospodarczej, ale były posiadaczami sporego kapitału.
Od roku 2018 firmę można zarejestrować w systemie S24, czyli online. Jest to najłatwiejszy i najbardziej popularny aktualnie sposób zakładania przedsiębiorstwa, ponieważ można złożyć wniosek do KRS przed własnym urządzeniem elektronicznym, a on powinien być rozpatrzony w 24 godziny.
Zaletą tego typu rejestracji jest także możliwość wprowadzania zmian drogą elektroniczną, którą mają tylko działalności założone w S24.