Na co zwrócić uwagę przy rejestracji spółki z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najczęściej wybierana forma prawna. Z tego powodu warto pokreślić sprawy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, zakładając spółkę z o.o.

REJESTRACJA  

Spółka z o.o. może zostać zarejestrowana przez Internet lub tradycyjnie. Wybór ten zależy od zakładającego. Jednak znacznie opłacalnie jest zdecydować się na rejestrację online. Poza tym, że nie trzeba się w celu rejestracji nigdzie udawać, to dodatkowo można oszczędzić pieniądze. Korzystając z systemu eMS znajdującego się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości nie trzeba udawać się do notariusza aby spisać umowę, ani do KRS aby dokonać rejestracji. Dodatkowo opłata za wpis jest o połowę mniejsza.

ZUS 

Spółka z o.o. może być sposobem na ominięcie ZUS-u. Jeżeli spółkę tą prowadzi więcej niż jedna osoba, udziałowcy nie muszą odprowadzać składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Sprawia to, że koszty działalności są  znacznie mniejsze, a więc wynik finansowy większy.

ROK OBROTOWY 

Rozpoczynając działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. można samemu określić okres jaki będzie obejmował rok obrotowy. To ma wiele pozytywnych aspektów. Na przykład kiedy otwiera się spółkę w drugiej połowie roku podatkowego, można wydłużyć czas na sporządzenie sprawozdania finansowego.