Nie tylko spółka z o.o., chociaż warta wyboru

Zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności gospodarczej? Nie jesteś pewien jaką formę spółki wybrać? A może spółkę z o.o.?

Pytania te są bardzo częste wśród przedsiębiorców. Najczęściej zakładając własną działalność, ludzie decydują się na wybór spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W dzisiejszych czasach jest jedną z najlepszych form, głównie ze względu na możliwość prowadzenia bezpiecznych interesów. Cechą charakterystyczną spółki z o.o jest ograniczona odpowiedzialność do wysokości wniesionych przez wspólników wkładów. Pozwala to znacznie zmniejszyć ryzyko podejmowanej działalności gospodarczej.

Spółka z  o.o. to jedna z najlepszych form do podjęcia działalności. Nie jest jednak jedyna. Do form, które również są warte założenia, zalicza się spółkę komandytową lub komandytowo-akcyjną. Być może nie dają one możliwości pełnego ograniczenia odpowiedzialności (tylko częściowe), lecz są również dobrą formą.

Zastanawiając się nad wyborem formy prawnej przedsiębiorstwa, warto zastanowić się nad spółką z o.o. oraz spółkami – komandytową i komandytowo-akcyjną. To także atrakcyjne możliwości.

Wymienione formy łączy wspólna cecha – trudny proces rejestracji w KRS. Aby go uniknąć warto zdecydować się usługę zakładania spółki lub zakup już gotowego przedsiębiorstwa.