Nowe, gotowe spółki

Jak najlepsze dopasowanie formy działalności, do jej rodzaju jest trudne. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy trzeba wybraną spółkę zarejestrować, bowiem procedura otwierania większości rodzajów spółek handlowych jest bardzo trudna i czasochłonna. Nawet dzięki wprowadzeniu pewnych ułatwień, dotyczących zakładania działalności gospodarczej, wciąż wielu przedsiębiorców ma problem z samodzielnych otwarciem firm.

Warto również poruszyć kwestię czasu rozpoczynania działalności gospodarczej. Ułatwienia takie jak “jedno okienko” czy internetowa rejestracja miały znacząco zmniejszyć czas oczekiwania na zakończenie procedur rejestracyjnych. Mimo to poprawa nie jest znacząco zauważalna. Długi czas rejestracji oraz skomplikowany sposób zgłaszania firm powodują zwiększone zapotrzebowanie na zakup gotowych spółek. W takich przedsiębiorstwach przeprowadzono już wszelkie procedury rejestracyjne, a więc nabywca nie musi poświęcać czasu tej sprawie. Wystarczy, że skontaktuje się z naszą firmą.

Zakup gotowej spółki dotyczył w większości spółek z ograniczoną odpowiedzialności, które stanowiły najczęściej wybieraną formę prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak mimo dużej popularności i atrakcyjności nie były odpowiednim rozwiązaniem dla niektórych. W związku z tym powstała możliwość zakupu gotowych spółek akcyjnych, komandytowych czy komandytowo-akcyjnych.

Więcej o spółkach dowiesz się tutaj